logo

Emre Yaylı ” Lezzet Şarküteri & Yöresel Ürünler ”

Karadut En Büyük Şifalardan!

 

Koyulhisar’da, Emre Yaylı arkadaşımızın açmış olduğu yeni işletme ” Lezzet Şarküteri & Yöresel Ürünler ” bir birinden önemli doğal ürünler satmaya başladı. Başta kanser olmak üzere birçok hastalığa deva olan karadut pekmezinin yeni mahsul ürünü satışa sunuldu.

Kabızlık sorunu yaşayan kişilerin karadut tüketmeleri bağırsaklarının çalışmasını sağlayarak kabızlık probleminden kurtulmalarına fayda gösterecektir.

 

Koyulhisar’da Pekmez üreticisi  ” Doğal Lezzet ” Lezzet Şarküteri ve Yöresel Ürünler işletme sahibi Emre Yaylı, yaptığı açıklamada, yörede karadut pekmezinin yaklaşık 250 yaşında 60’a yakın ağaçtan elde edilen karadut meyvelerinden üretildiğini söyledi. Yaylı, karadut meyvesinin tamamen organik olarak yetiştirildiğini, pekmezin de büyüklerimizden gördüğümüz şekilde doğal hazırlandığını kaydetti. Yeni mahsul pekmezin satışa sunulduğunu ifade eden Yaylı, bu yıl 100 kilogram pekmezin üretildiğini ve kilogramının 125 liradan satıldığını aktardı. Tiryaki, karadut pekmezinin adeta şifa kaynağı olduğunu, birçok hastalığa iyi geldiğini kaydederek, “Karadut pekmezi başta kansere karşı faydalıdır. Yine ağız içi yaraları, mide ağrıları gibi hastalıkların tedavilerinde kullanılmaktadır. Yine birçok hastalığa karşı faydaları vardır. Karadut pekmezinin erkeklerde cinsel gücü de artıran özelliğe sahip. Karadut pekmezi adeta şifa kaynağıdır.” dedi.

Yöresel Dükkan işletme sahibi Emre Yaylı Koyulhisar’ın En Kaliteli ve En Lezzetli Yöresel Ürünlerini, BİR TIKLA KAPINIZA GÖNDERECEK..

 

 

www.koyulhisar.com

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ