logo

İçimiz rahat gönlümüz ferah dostlarımız samimi.

Can dostlarımızla kıymetli hemşehrilerimizle  oldukça güzel verimli vakit geçirdik. Bazılarıyla beraber gezintiye çıktık. Ali ÖZER ile traktör üzerinde uzun bir yolculuğumuz oldu. Bölgemizin değerleriyle istişare toplantısında bulunduk. Kelkit Vadisi’nde İlçe Belediye Başkanlarımızı ziyaret ettik. Yakın İlçelerimizde komşu dostlarımıza ziyarette bulunduk. Bazılarıyla mantar topladık, Piknik yaptık. Akşam sefası sürdük. İstişarede bulunduk. Oturduk kahvelerimizi yudumladık. Bir birinden değerli misafirlerimizi ağırladık. Bazılarını ise hiç rahatsız etmek istemedik uzaktan dua ettik.

Çok şükür tatilimizi tamamladık. Velhasıl kimimize muhabbet yetti, kimimiz tarif aldı verdi, kimimiz bilgi, kimimizin eleştirmen tarafı ağır bastı. Yedik içtik eğlendik.

Koyulhisar’da ve köylerinde büyüklerimizi, hastalarımızı ziyaretlerimize devam ettik. Her şey onların hayır duasını alabilmek, yüzlerinde bir tebessüm var edebilmek. Bizim tek amacımız İlçemize ve hemşehrilerimize hizmet. Tüm çalışmalarımız onları memnun edebilmek için. Tatilimizi geçirdiğimiz günlerinde de vatandaşlarımızla bir araya geldik çok şükür. Rabbim, ülkemizi, milletimizi ve dostlarımızı, mazlum ve samimi tüm müslümanları korusun. İnşaallah.

KOYULHİSAR

Hani unutulmuş bir kasaba vardır.

Sevimlimi sevimli.

Cana yakın.

Koyulhisar…

Kalanları hiç değişmemiş

Aynı kalmış sanki.

Bana öyle geliyor belki.

İlkbahar tomurcukları ile

Çiçekler açtığında

Kaldıkları yerden başlayıverir.

Hayat burada…

Gurbetçi EFELER gelir.

Hasretle.

Hiç değişmeyen şehri kucaklar.

Soluğu kesilir, Dostlara sarılmaktan.

Kıvrıla kıvrıla Çıkıverir yukarılara

Çam ve kayınların arasından

Hiç bitmeyecekmiş gibi

Havası, suyu, güneşi.

Bu diyarın. Eğriçimen Yaylası’nın.

Şair M.Alper HİSARCI

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ