logo

Muhtarları hediye vaadiyle kandırmaya çalıştılar!

Muhtarları hediye vaadiyle kandırmaya çalıştılar!

Amaçlarını ve gayelerini bilmiyoruz. Muhtarlarımız telefonla aranarak kendilerine bazı sorular yöneltilmiş. Adeta yarışma programı gibi, K harfiyle başlayan dört köy ismi söyleyin?

Muhtarları hediye vaadiyle telefonda kandırmaya çalışanlar kimler..!

Son günlerde ulusal basında yer alan vatandaşlara telefonla dolandırıcılık girişimi vatandaşımızın güvenlik güçlerine olayı haber vermesi üzerine amacına ulaşamadı. Muhtarlarımızın da güvenlik güçlerine haber vermesi Koyulhisar’da dolandırıcılığı önlemiş olacak..

Koyulhisar’da muhtarları tek tek arayan şahıslar, ” Şurdan arıyoruz. En başarılı muhtar yarışmasında ……. ……..Şu kadar Para kazandınız. Hediyenizi şu bankadan alabilirsiniz gönderiyoruz. Yalnız bu hediyeyi teslim alabilmek için bazı sorular soracağız doğru cevaplamak durumundasınız ” dedi. Örnek olarak başka bir muhtarı örnek gösterdi…

İsmini açıklamak istemediğimiz  Muhtarımız bize başından geçen telefon görüşmelerini aktardı. Kendilerine yöneltilen soruları çok komik bulmuş Ayrıca diğer meslektaşlarına uyarıda bulunmak istedi www.koyulhisar.com olarak bizde hatırlatmadan bulunmak istiyoruz. Son zamanlarda bu ve benzer telefon dolandırıcılığı artmıştır lütfen dikkatli olalım. Bu olay Koyulhisar’da resmi makamlara ayrıca bildirildi.

www.koyulhisar.com haber sitemizden Muhtarlarımıza önemli bir uyarı;

Sizi arayarak kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan ve çeşitli bahanelerle kontör vb. isteklerde bulunan kişilere itibar etmeyiniz. Mutlaka Kaymakamlığımızla iletişime geçin.

 

www.koyulhisar.com

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ