logo

Şebinkarahisar’da PKK’lı terörist böyle vuruldu!

Yakın komşu İlçemiz, Şebinkarahisar Altınçevre ( Balcana ) köyü kırsalında dün Jandarma timi ile Tunceli-Erzincan üzerinden bölgeye girmeye çalışan 5 PKK’lı terörist arasında sıcak temas sağlanmış ve askerin açtığı ilk ateş ile grubun lideri olduğu düşünülen 1 terörist öldürülmüştür.

Kaçan diğer 4 terörist için bölgede geniş çaplı operasyon sürerken askerin zırhlı araçtan PKK’lı teröristlerin üzerine açtığı ateş saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, 5 teröristin köy girişindeki köprüye yaklaştığı görülüyor. Görüntüyü alan askerler komutandan gelen ateş emri ile teröristlerin üzerine adeta mermi yağdırıyor.

2

Bölgeye sızan terörist grubun telsizle haberleştikleri, Giresun kırsalında başka bir grupla buluşmak için plan yaptıkları ileri sürüldü. Kaçan teröristlerin yakalanması için Giresun, Gümüşhane ve Ordu kırsalında operasyonlarda yoğunlaştı. Kent merkezlerinde güvenlik tedbirleri artırılarak şüpheli araçlar didik didik aranırken, kırsaldaki operasyonlarında Jandarma ve Emniyet Özel Harekat Timleri, jandarma komandoların katılımıyla, kobra ve zırhlı araçlarla gerçekleştiği belirtildi.

 http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/ordu-haberleri/karadeniz-e-sizmaya-calisan-teroristin-vurulma_292835/

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ