logo

Araştırmacı Yazar Yusuf Tosun’un ‘’Bizim Akif ‘’

Araştırmacı Yazar Yusuf Tosun’un kaleme aldığı ve Mehmet Akif Ersoy’u anlatan üç kitaplık serinin son halkası ‘’ Bizim Akif ‘’ üzerine hoş sohbet gerçekleştirdik.

Mehmet Akif’in şiirinin, edebiyat anlayışının yanısıra kişiliğinin, ahlakının, şahsiyetinin, söze sadakatinin, dik duruşunun, vefasının, tevazusunun, çalışkanlığının… velhasıl bir bütün olarak Akif’in tanınması, tanımlanması ve de anlaşılması önemli bir husustur.

Bu yönüyle Akif’i hem yeni kuşaklara taşımak hem de onun yasadıkları üzerinden bir gelecek tasavvuru ve yol haritası oluşturmak için ‘Akif’i Anlamak’ ve de yakından tanımak gerekir. Çünkü Akif’in dünyası, içinde zengin tecrübeler barındırıyor. Öyle ki; hem geçmişi aydınlatan hem de geleceğe ışık tutan ibret dolu anekdotlar var Akif’in dünyasında. Bu anekdot ve tecrübelerden mutlaka günümüz koşullarında istifade etmemiz gerekiyor ki aynı hatalar bugün de tekerrür etmesin.
‘Tarihi ‘tekerrür’ diye tarif ediyorlar;
Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?’
AKİF’İ ANLAMAK eserinin okuyucusunu bulması temennisiyle…

 Yazar Yusuf TOSUN’un kaleme aldığı ve Mehmet Akif Ersoy’u anlatan üç kitaplık serinin son halkası ”’ Bizim Akif  ” üzerine hoş sohbet ettik.

 

İsminin önündeki ve arkasındaki tüm ünvanları gururla taşıyan vede hak eden. Daire Başkanımız, İstanbul Anadolu Yazarlar Birliği Başkanı, Araştırmacı Yazar Yusuf Tosun ağabeyimizin kaleme aldığı üç kitaplık serinin son halkası olan ” Bizim Akif ” kitabını okuduktan sonra kendisini bugün ziyaret edip imzalatmanın sevincini yaşadık. Sohbet ettik. Bugün özel bir gün. Bizim için çok anlamlı bir gün. Değerli yazarımızın kaleme aldığı ” Bizim Akif ” Akif’i davasında ve verdiği mücadelesinde haklı çıkarıyor. Mutlaka okunmalı. Asım’ın Nesli Akif’i tam manasıyla tanımak ve anlamak zorunda. İyi okumalar dileklerimle. Kültür ve Sanat Ödülüne laik, Yazdığı kitaplar ve çalışmalarıyla ödüle doymayan araştırmacı Yazar Yusuf Tosun ağabeyimizin dostlarıma sevenlerine çok selamları var. İyi ki varsın abim.

Yazar Yusuf Tosun, ” Daha çok sloganik ve spot bazı cümlelerle Mehmet Akif’i tanıyoruz. Onun davasını, mücadelesini, şahsiyetini, seciyesini, kişiliğini, sanatının derinliğini yeterince anlayabilmiş değiliz.” dedi.

 

 

 

www.koyulhisar.com

Selim EFE

 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ