logo

28 Nisan 2014

Yerel seçimler bitti artık hizmet zamanı!

Değerli Sivas Lonca okuyucuları, Sevgili hemşehrilerim. Seçimlerde başarı gösteren kazanan kıymetli başkanlarım, geride bıraktığımız yerel seçimlerin neticeleri Ülkemize milletimize siz değerli hemşehrilerime hayırlı, uğurlu olsun! 30 Mart ta gerçekleşen yerel seçimlerde Sivas’ta ve İlçelerinde Ülkemizde kazanan demokrasi oldu.

Kazanan kazandı, kaybeden kaybetti. Seçimlerden önce yapılan siyasi kavgalar çekişmeler unutulmalı, küçük ilçelerde hepimizce bildiğimiz siyaset ve seçim ortamları zor oluyor. Artık seçim oldu ve bitti. Ayrıca Belediye başkanlarımız tarafından seçim meydanlarında verilen vaatler meydanlarda kalmamalı. Bütün seçilen görevine başlayan değerli Belediye başkanlarımızın modern, temiz ve yaşanabilir Sivas ve İlçe Belediyeler oluşturacağından hiç şüphem yok. Koyulhisar, Gölova, Suşehri, Akıncılar ve Zara İlçelerimizde göreve başlayan belediye başkanlarımızı ziyaret ettim. Hepsinin görevlerini layığı ile yapacağına inancım tamdır.

Sivas’ı bu dönem İlçeleriyle birlikte bir bütün olarak göreceğiz inşallah.

Önümüzde en az Yerel seçimler kadar önemli bir seçim var, Cumhurbaşkanlığı seçimi… Cumhurbaşkanını bu kez halkın görevlendirdiği Milletvekillerimiz değil, Halk seçecek. Cumhurbaşkanlığı için henüz muhalif partilerde net bir isim yok gibi. Muhalefetin aday ya da aday adayları henüz belli değil, ya da erken görüyor söylemek istemiyor. Yerel seçimler bitti. Gündem Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kilitlendi. Vatandaşın gündeminde hala yerel seçimler var.

Yok, o kazanmış, yok bu kaybetmiş kazanan kazanmış, kaybeden kaybetmiş… Belediye Başkanlarımız görevlerine başladı. Bu saatten sonra ne yazsak, ne anlatsak boş… Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı için aday olma ihtimali  yüksek. Vatandaş kendisinden bunu bekliyor. Zaten hali hazırda iyi bir oy potansiyeline sahip. Başbakan kendisini anlatmaya ihtiyacı yok. Başbakan halkın arasında kendini güvende hissediyor. Bu nedenle bana göre Muhalefet ve Ana muhalefet Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan kadar rahat olamayacaktır.

Zira aralarından seçecekleri Cumhurbaşkanı adayını halka anlatmaya ihtiyaçları olacaktır. Çünkü adaylarını halka tanıtmaya ihtiyaçları var.

Bir düşünelim Sivas’ta ve İlçelerinde son 10 yılda seçilen belediye başkanları hangi işleri vaat ettiler, hangi vaatlerini hayata geçirebildiler. Dönemler itibarıyla Hazine’den ne kadar yardım almışlar, belediyeyi ne kadar borç altına sokmuşlar, ne kadar borç ödemişler, ne kadar belediye arsası satmışlar? Yönetim dönemlerinde ne kadar parti programlarına bağlı kalmışlardır. Hiç bir şey bilmiyor sandığınız halk aslında her şeyi  çok iyi okuyor ve görüyor. Bu nedenle kimse unutmasın en güçlü silah halkın kendisidir. Halkımız yeter ki bu bilinç ve iradenin kendilerinde olduğunu unutmasınlar.

Share
#

SENDE YORUM YAZ